Pravila igre nogometa

Nogomet - bez pretjerivanja najpopularnija sportska igra na svijetu. Veliki broj odraslih muškaraca i žena, kao i djece različitih dobi, igraju ovu veličanstvenu zabavu s loptom, koja razvija timski duh, poboljšava snagu, okretnost i izdržljivost i potiče socijalizaciju.

Službena pravila nogometne igre su izuzetno složena i nisu dostupna svakom djetetu. Ipak, djeca uče igrati ovu igru ​​u skladu s njihovim pravilima, koristeći samo osnovne pojmove i zapis. U svakom slučaju, ova momčadska igra uvijek je neuobičajeno zanimljiva, uzbudljiva i uzbudljiva.

U ovom članku upozoravamo vas na pravila domaćeg nogometa za djecu, kroz koje će svako dijete shvatiti što funkcionira i kako možete pomoći vašem timu da osvoji ovu tešku utakmicu.

Pravila nogometne igre za djecu

Za igru ​​nogometa potrebna je posebna platforma od 30 do 40 metara dužine i širine 15-30 metara. Na dotičnoj platformi izvlače se značajka koja ga dijeli na 2 polovice, a na stranicama se postavljaju 6 zastava, od kojih su 4 kutne i dvije su srednje.

Na krajevima pravokutnika ugrađuju se ili snimaju identični ulazi od 3-4 metra. Službena verzija igre sastoji se od 2 polovice od 45 minuta, koje su odvojene od 15 minuta pauze. Ako maloljetni nogomet igra vrlo mlada djeca, koja se mogu umoriti tijekom tog vremena, trajanje poluvremena često se smanjuje na 15 minuta, a trajanje pauze je samo 5 minuta.

Prije početka igre, svi sudionici su podijeljeni u 2 momčadi, od kojih svaki ima isti broj igrača od 4 do 11, ovisno o sporazumima postignutima između stranaka. Ostali momci u isto vrijeme mogu sjediti na klupi i čekati svoj red.

Svaki član tima u nogometu obavlja određenu funkciju. U tom slučaju, uloge između igrača mogu se distribuirati na različite načine - svaki tim mora imati jednog vratara, jednog ili više napadača, kao i srednjih branitelja i branitelja. Na početku igre, svaki igrač zauzima svoje mjesto na terenu, na temelju odabranog aranžmana.

U pravilu, igra počinje puno. Pomoću se određuje koji će tim najprije započeti igru, a tko će samostalno odabrati vrata. U drugoj verziji, lopta igra glavni sudac, a tim odmah ulazi u igru, koji je uspio prvo dobiti.

U svakom slučaju, igra počinje od sredine polja gdje kapetan jedne od momčadi ili suca ulazi u loptu u igru. U budućnosti, tijekom cijele igre sudionici pokušavaju dovesti ga što bliže cilju svog protivnika i postići gol, kao i ne dopustiti igračima "neprijateljskog" tima na svoju polovicu terena.

U skladu s pravilima, igra koja je rukom u nogometu bilo koje igrače, osim vratara, nije dopuštena. Prolazak, zaustavljanje i obrana lopte u ovoj igri dopušteni su samo nogama. Na taj način, ne možete staviti svaku podlogu međusobno ili gurnuti druge tipove rukama.

Bilo kakvo kršenje pravila u nogometu koje je odmah odredio sudac ili njegov pomoćnik. Ovisno o tome što se dogodilo, igrač može biti upozoren ili uklonjen iz polja. Osim toga, tim koji je prekršio pravila, u nogometu se može dodijeliti slobodni udarac ili kazna. Pobjednička momčad bilježi bodove postignute rezultatima takvih štrajkova u paru s drugim bodovima.

U slučaju da, na temelju dviju polovica, rezultat utakmice nije određen, u skladu s pravilima, dodatno vrijeme se dodjeljuje u nogometu. U međuvremenu, potrebu za tim se pojavljuje samo u slučaju da igra mora nužno biti pobjednik. U prijateljskim utakmicama dopušteno je izvlačenje.

Predlažemo vam da pročitate pravila igre u pionirskoj igri .